Huviväärsused

Puhkemajast Valgejärve matkarajale

Laudteega matkarada

Valgejärve matkarada tutvustab Harjumaal asuvat looduskaitseala ja selle ümber asuvaid loodusväärtusi. See jääb ilusti Loode-Eesti turismitalude ja puhkemajade lähedusse. Egas muud kui tuleb matk ette võtte!

Uneallika puhketalust saab matkarajale kahte teed pidi, meie läheme Keila-Haapsalu maanteelt.


RMK Valgejärve matkaraja jalgraja pikkus on 6,5 km ning selle algus ja lõpp asuvad Järveotsa järve kaldal, RMK puhkeplatsil. Vihmaperioodil või sulavete ajal võib metsarada, mis kulgeb Valgejärve raba ja Valgejärve vahel (Pisuksenõmme tee) olla kohati väga märg.

Võibolla on hea Uneallika saunaga puhkemajast, kus ööbid, väike snäkk endale teele kaasa teha, siis ei tundugi see tee nii pikk.

Valgejärveni jõudmiseks tuleb läbida 2 km tähistatud metsateed. Järve kaldal asub väike varjualune, kus on võimalik jalga puhata ning näha, kuidas järvelupja endistel aegadel kasutati. Üle järve viib 1,2 km pikkune laudtee 6 meetrise vaatetornini. Teekond jätkub üle liivamägede Pisuksenõmme teele. Viit juhatab teid rabadevahelisest teest 50 m kaugusel asuva allikani. Seal saate täita veepudeli ning jätkata teed tagasi Järveotsale.

Infostendidel ja tahvlitel on Valgejärve kujunemise kaart ja läbilõige ning metsatüüpide ning kaitsealuste taimede tutvustused.


Vaata väikest videolõiku Uneallika Facebooki lehelt:


Paadisild, lõkkeplats ja raja parkla asuvad matkaraja alguspunktis järve läänekaldal. NB! Järvedel on mootorsõidukiga sõitmine keelatud nii suvel kui ka talvel

Matkarajal asuv tipi telk kuulub MTÜ Ellamaa Loodusseltsile. Tipi telgi kasutamise kokkulepe telefonil 5019255

Igatahes loodetavasti on matka lõpuks mõtted juba Uneallika saunaga puhkemaja peal :)