Huviväärsused

Rummu karjäär ja Murru vangla

Endine paekivikaevandus

Rummu karjääris algas kaevandamine 1938. aastal, kui alustas tööd Vasalemma Lubja- ja Marmoritehas. Karjääris kaevandati aktiivselt üle 50 aasta. Karjäär hakkas veega täituma juba siis, kui kaevandamine alles käis. Kaevanduses lõpetati vee väljapumpamine 1990. aastate alguses ning tänaseks on veetase saavutanud oma loodusliku taseme.

Kunagises karjääris töötasid kõrval paikneva Murru vangla kinnipeetavad. Karjääri täitudes veega uppusid kaevandusrajatised ja -tehnika. Paese põhjaga järve läbipaistev vesi paljastab põneva ajaloo ja veealuse maailma. Järve kõrval kõrgub efektne aherainemägi.


Rummu karjääris saad suvel rentida vesijalgratast, aerulauda, sukelduda, hullata veepargis, võtta osa matkadest, mängida discgolfi, külastada kohvikut. Saad tutvuda Murru vangla peamiste hoonetega läbi põneva audiotuuri ja müürigalerii näituse.


Rummu karjäär ja Murru vangla

Vahel on nii, et tahaks midagi erilisemat või hoopis teisel ajal.

Kui sul on soov minna Murru vangla ekskursioonile oma sõpruskonnaga (näiteks sünnipäevaks), töökaaslastega (väljasõiduks) või huvigrupiga (klassireis), siis anna neile teada ja lepite selle toimumisaja kokku.

Seal ollakse valmis pakkuma just sulle sobivat lahendust ja seda nii ajaliselt, sisuliselt, kui ka koos toitlustuse või kasvõi sukeldumisega.

Tee sellest nende abiga oma seltskonnale alternatiivne, meeldejääv ja uusi seiklusi täis päev Rummus!

Kirjuta neile oma mõtetest. rummu.ee

Õhtu aga saad mugavalt Uneallika puhkemajas veeta

Murru vangla ekskursioon Uneallikal ööbijatele