Rituaalisaun "Hunt-Karu"

  • Esileht
  • Majutus ja hinnad     
  • Rituaalisaun "Hunt-karu"

Rituaalisaun "Hunt-Karu" sinu seltskonnale


rituaalisaun Harjumaal

Vaid 40 minuti autosõidu kaugusel Tallinnast saad koos oma seltskonnaga kogeda väestavat ja puhastavat saunarituaali kogenud rituaalimeistri käe all.

Saun on privaatne, asub majadest eemal, on puuküttega, elektrita ning sobib suurele seltskonnale, ideaalis kuni 14-le inimesele.

Saunarituaal


Saunarituaal on vaimne kogemus, mis aitab meil leida tasakaalu ja harmooniat. See on võimalus kogeda sauna väge, mis puhastab meelt, südant ja keha. Lisaks on võimalus kogeda sauna traditsioonilist väge.

Saun on tervendamise, suremise, sündimise kui ka puhastumise koht. Sellisel kujul nagu rituaalne saun endas saladusi peidab, on alati nii põnev ja ettearvamatu rännak.

Saunarituaal on mõeldud igale tervele inimesele. See kestab 2,5 tundi ning koosneb vihtlemisest, lausumistest, kehakoorimisest ja puhkepausidest. Enne saunarituaali ei ole soovitatav tarbida alkoholi! Kindlasti ei luba alkoholi tarbida saunas viibimise ajal. Seal on joogiks vesi või tee. Selle tarbeks võid oma plastikust veepudeli kaasa võtta, et laval istumise aegu vahepeal rüübata.

Kui tuled rituaalile, võta kaasa jalatsid, mida on mugav ära võtta, kerge puuvillane rätik saunatamiseks ja froteerätik pärast kuivatamiseks ning pähe kas saunamüts või puuvillane rätik. Vajadusel saad puuvillaseid rätikuid ka laenutada (3 EUR/tk)

Saunarituaali hind kestusega orienteeruvalt 2,5-3 tundi on 350 EUR.


Sauna rent


Kui oled meil ööbija ja soovid oma seltskonnaga ise lihtsalt saunatada, maksab rituaalisauna kasutus (orienteeruvalt 3 tundi) 75 EUR. Kui kasutad lehtedega vihtasid, on hind 100 EUR. Puud on meie poolt. Sel juhul loe kindlasti lisa kütmise kohta.

Võid ka ainult sauna rentida ilma meil ööbimiseta. Hind 100 EUR/4 tundi. Loe ka kütmise kohta.

Kui soovid, et meie kütame sauna soojaks, on lisatasu 25 EUR

Puuvillaseid saunarätikuid saad ka meilt laenutada 3 EUR/tk

NB! Saun ei ole alkoholi tarbimise koht...

Uneallika saunanaisedKas teadsid, et saunas käimine võib olla palju rohkem kui lihtsalt kiire leilivõtt kuumas kohas?
Saunameistrid oskavad sulle õpetada kaduvaid oskusi, kombeid ja tavasid, mis muudavad saunaskäigu tõeliseks elamuseks. Nende abiga saad kogeda saunaskäiku täiesti uues valguses.

Saunanaine MEELI LAIDVEE


saunamaja-saunanaine-Meeli-Laidvee-saunarituaal-Uneallika-puhketalu

Olen lõpetanud Alar Krautmani Terviseakadeemia Eesti pärimusmeditsiini eriala eelmisel aastal ja saunarituaal oli meie õpingute üks osa. Saun on tervendamise, suremise, sündimise kui ka puhastumise koht. Sellisel kujul nagu rituaalne saun endas saladusi peidab, on alati nii põnev ja ettearvamatu rännak. Olen põlvkonnast, kus saun võrdus pidu ja seetõttu on uue pilguga sauna vaatamine väga südant soojendav ja hingelähedane. Tunnen kutset saunarituaale läbi viia, et rohkem inimesi leiaks ühenduse iseendaga. Saunarituaal on mõnetunniline saunarännak, kus puhastub keha kui ka meel, kus tänatakse Saunavana kui Sauna ennast, kus saab regilaulu laulda ja teha kehahoolitsusi. Kus saab olla vaikuses kui ka soovida soove. Hea sauna teeb heaks puuküte, puhtad mõtted ning kohalolu. Kuna sauna endal pole, siis on hea mõte kutsuda mind endale külla või sündmusele kohale. Aitüma!Saunanaine KAREN KULDNOKK


saunamaja-Saunanaine-Karen-Kuldnokk-saunarituaal-Harjumaal-Uneallika-puhketalus

Olen Setu juurtega ja minu esivanemate talus Meremäel on säilinud siiani pisike suitsusaun, kus on saunalaval olnud mitme põlvkonna esivanemad. Saunaväe mõistmiseni jõudsin aga alles indiaani puhastustelgi rituaalide kaudu. Rituaalne saun on koht, kus hing ja keha on alasti ning saame kogeda sügavat ühendust iseenda ja ilmaruumiga. Saunas saab meel puhtaks, hing helgeks ja keha kergeks. Teen saunarituaale Uneallika puhketalus. Samuti saab mind kutsuda oma sauna õnnistama tähtsaid elusündmusi (nt sünnipäev, tütarlapse naiseikka jõudmine).

Tagasiside

Saunarituaal oli tõsiselt vägev ja kõik kiitsid pärast kui tore kogemus see oli. Merily Pihlak BS2 OÜ seltskonnaga, http://www.bs2.ee

Täiesti uus kogemus, pole varem saunarituaalist osa saanud. Meeldis sauna madal temperatuur, mis võimaldas sauna pikemalt nautida. Kahe vihaga vihtlemine, keha soola ja erinevate ürtidega määrimine oli mõnusalt lõõgastav. Saun aitas rahustada meelt ja korrastada mõtteid. Ulvi abikaasaga

Hästi huvitava ajalooga koht. Väga hubane ja nunnukas maja, milles olid kõik vajalikud kommunikatsioonid. Osalesime saunarituaalis... väga huvitav, lõõgastav ja mõtlemapanev üritus :) Mauno abikaasaga

Sauna lugu

Ühel kaunil suvepäeval ilmus Uneallikale salapärane saun. Tegelikult vältas "ilmumine" natuke enam kui kuu, aga see selleks...

Koht on pikaajalise traditsiooniga, kuna praguse rituaalisauna kõrval asus ka 100 aastat tagasi saun. See on nagu maagiline koht, mis viib sind mõtetes rändama just sinna, kuhu parajasti praegusel hetkel sul vaja on. See on kindlasti koht lõõgastumiseks ja puhastumiseks.

Aknast avanev vaade puudele on tõeliselt rahustav ja mõnus. Suvekuudel päikeseloojangu nautimine paneb unustama kõik oma mured ja muretsemised. Loojangutaevas on täis iga hetk muutuvaid värve... See on kogemus omaette, mil saab nautida looduse ilu, sügavat olemist ja lihtsalt olla.

saun Hunt-Karu Harjumaal rituaalisauna nägu
Hunt-Karu